Træningskampe - Andre 2016-2017

Turneringsfakta
Antal hold: 33
Turneringsstart: 19-08-2016
Turneringsslut: 05-04-2017
Antal kampe: 29
 
Turneringsansvarlig: Dorthe Nøhr
Dommeransvarlig: Dorthe Nøhr
Turneringsformat
Antal perioder: 3
Periodelængde (minutter): 20
Overtid: Ja, 1 periode á 5 minutter
Game Winning Shots (straffeslag): Ja
 
Pointtildeling ved sejr i ordinær tid: 3
Pointtildeling ved sejr i overtid/GWS: 2
Pointtildeling ved nederlag i overtid/GWS: 1

Dato
Tid
Hjemme
Ude
Resultat
Live/Kamprapport
  • 19-8-2016
    19:30
    Hvidovre - U18
    Trelleborg - U18
     
     
  • 19-8-2016
    20:00
    Rødovre - U20
    Gentofte - U20
     
     
  • 20-8-2016
    14:30
    Hvidovre - 1. div.
    Jonstorp - 1. div.
     
     
  • 20-8-2016
    18:00
    Herlev - 1. div.
    Trelleborg - 1. div.
     
     
  • 21-8-2016
    14:30
    Hvidovre - 1. div.
    Trelleborg - 1. div.
     
     
  • 23-8-2016
    19:30
    Rødovre - U20
    Gladsaxe - 1. div.
     
     
  • 23-8-2016
    20:00
    Vojens - 1. div.
    Odense - 1. div.
     
     
  • 24-8-2016
    19:30
    Frederikshavn - 1.div.
    Aalborg - 1. div.
     
     
  • 24-8-2016
    19:35
    Gentofte - 1. div.
    Herlev - 1. div.
     
     
  • 25-8-2016
    20:00
    Østjysk Elite - 1. div.
    Vojens - 1. div.
     
     
  • 26-8-2016
    19:00
    Amager Islanders - 1. div.
    Limhamn - 1. div.
     
     
  • 26-8-2016
    19:30
    Hvidovre - U17
    Rungsted - U17
     
     
  • 27-8-2016
    12:30
    Herning (1. Division)
    Stavanger (NOR) (1. Division)
     
     
  • 27-8-2016
    17:00
    Herlev - 1. div.
    Landskrona - 1. div.
     
     
  • 29-8-2016
    19:00
    Esbjerg - 1. div.
    Vojens - 1. div.
     
     
  • 31-8-2016
    20:00
    Aalborg - 1. div.
    Frederikshavn - 1.div.
     
     
  • 1-9-2016
    20:15
    Odense - 1. div.
    Vojens - 1. div.
     
     
  • 1-9-2016
    20:30
    Rødovre - U20
    CPH Lions - U20
     
     
  • 2-9-2016
    19:30
    Hvidovre - 1. div.
    Gladsaxe - 1. div.
     
     
  • 2-9-2016
    19:30
    Aalborg Pirates
    Østjysk Elite - 1. div.
     
     
  • 3-9-2016
    14:00
    Gentofte - 1. div.
    Rungsted - 1. div.
     
     
  • 6-9-2016
    19:00
    Vojens - 1. div.
    Esbjerg - 1. div.
     
     
  • 8-9-2016
    20:00
    Østjysk Elite - 1. div.
    Aalborg - 1. div.
    2-4
  • 10-9-2016
    11:30
    Hvidovre - U20
    Rødovre - U20
     
     
  • 11-9-2016
    11:30
    Hvidovre - U18
    Bäcken HC - U18
     
     
  • 11-9-2016
    15:30
    Hvidovre - U20
    Bäcken HC - U20
     
     
  • 17-9-2016
    14:00
    Vojens U20
    Hvidovre - U20
     
     
  • 23-9-2016
    19:30
    CPH Lions - 1.div.
    Malmø IK - 1.div.
     
     
  • 5-4-2017
    19:15
    Rungsted - U17
    Hvidovre - U17
     
     

#
Team
Games
Points
W
L
OTW
OTL
GF
GA
GD
    Stillingen vises ikke for denne række.

Penalties (minutes)

#
Team
Games
Min total
Min per game
Minor (2)
Major (5)
Misc (10)
Game (20)
Match (25)
    Holdstatistikken vises ikke for denne række.

Topscorer (points)

#
Team
Name
Games
Points
Goals
Assists
Points per game
    Topscorerlisten vises ikke for denne række.


Topscorer (goals)

#
Team
Name
Games
Points
Goals
Assists
Goals per game
    Topscorere (mål) vises ikke for denne række.


Penalties (minutes)

#
Team
Name
Games
Min total
Min per game
Minor (2)
Major (5)
Misc (10)
Game (20)
Match (25)
    Udvisningsstatistikken vises ikke for denne række.