U 13 2 Puljespil sep.

Turneringsfakta
Antal hold: 13
Turneringsstart: 03-09-2016
Turneringsslut: 04-09-2016
Antal kampe: 36
 
Turneringsansvarlig: Flemming Green
Dommeransvarlig: Dorthe Nøhr
Turneringsformat
Antal perioder: 2
Periodelængde (minutter): 15
Overtid: Nej
Game Winning Shots (straffeslag): Ja
 
Pointtildeling ved sejr i ordinær tid: 3
Pointtildeling ved sejr i overtid/GWS: 2
Pointtildeling ved nederlag i overtid/GWS: 1

Dato
Tid
Hjemme
Ude
Resultat
Live/Kamprapport
  • 3-9-2016
    08:45
    Vojens
    Esbjerg
    0-0
  • 3-9-2016
    09:05
    Odense
    Herning
    6-1
  • 3-9-2016
    09:45
    Rødovre
    Herlev
    5-0
  • 3-9-2016
    10:05
    Hvidovre
    Gladsaxe
     
     
  • 3-9-2016
    11:15
    Amar
    Rungsted
     
     
  • 3-9-2016
    12:15
    KSF
    Gentofte
    2-4
  • 3-9-2016
    12:15
    Odense
    Aalborg
     
     
  • 3-9-2016
    13:15
    Vojens
    Rødovre
    6-10
  • 3-9-2016
    13:25
    Herning
    Hvidovre
     
     
  • 3-9-2016
    14:25
    Esbjerg
    KSF
    14-1
  • 3-9-2016
    14:25
    Gladsaxe
    Amar
     
     
  • 3-9-2016
    15:25
    Herlev
    Gentofte
    1-2
  • 3-9-2016
    15:35
    Rungsted
    Aalborg
     
     
  • 3-9-2016
    16:35
    Vojens
    KSF
    9-1
  • 3-9-2016
    16:35
    Odense
    Hvidovre
     
     
  • 3-9-2016
    17:35
    Esbjerg
    Herlev
    4-1
  • 3-9-2016
    17:45
    Herning
    Gladsaxe
     
     
  • 3-9-2016
    18:45
    Rødovre
    Gentofte
    3-1
  • 3-9-2016
    18:45
    Amar
    Aalborg
     
     
  • 3-9-2016
    19:55
    Hvidovre
    Aalborg
    4-3
  • 3-9-2016
    19:55
    Odense
    Rungsted
     
     
  • 3-9-2016
    20:55
    Herning
    Amar
     
     
  • 3-9-2016
    21:05
    Gladsaxe
    Rungsted
    2-10
  • 4-9-2016
    08:30
    Odense
    Amar
    2-1
  • 4-9-2016
    08:50
    Vojens
    Herlev
     
     
  • 4-9-2016
    09:30
    Herning
    Aalborg
    2-7
  • 4-9-2016
    09:50
    Esbjerg
    Gentofte
     
     
  • 4-9-2016
    10:40
    Hvidovre
    Rungsted
    6-0
  • 4-9-2016
    11:00
    Rødovre
    KSF
     
     
  • 4-9-2016
    11:40
    Odense
    Gladsaxe
    6-4
  • 4-9-2016
    12:00
    Vojens
    Gentofte
     
     
  • 4-9-2016
    12:50
    Herning
    Rungsted
    3-2
  • 4-9-2016
    13:10
    Herlev
    KSF
     
     
  • 4-9-2016
    13:50
    Gladsaxe
    Aalborg
    0-4
  • 4-9-2016
    14:10
    Esbjerg
    Rødovre
     
     
  • 4-9-2016
    15:00
    Hvidovre
    Amar
     
     

#
Team
Games
Points
W
L
OTW
OTL
GF
GA
GD

    Gruppe A

  • 1
    Odense
    3
    9
    3
    0
    0
    0
    14
    6
    8
  • 2
    Hvidovre
    2
    6
    2
    0
    0
    0
    10
    3
    7
  • 3
    Aalborg
    3
    6
    2
    1
    0
    0
    14
    6
    8
  • 4
    Rungsted
    3
    3
    1
    2
    0
    0
    12
    11
    1
  • 5
    Herning
    3
    3
    1
    2
    0
    0
    6
    15
    -9
  • 6
    Amar
    1
    0
    0
    1
    0
    0
    1
    2
    -1
  • 7
    Gladsaxe
    3
    0
    0
    3
    0
    0
    6
    20
    -14
  • Gruppe B

  • 1
    Rødovre
    3
    9
    3
    0
    0
    0
    18
    7
    11
  • 2
    Esbjerg
    2
    6
    2
    0
    0
    0
    18
    2
    16
  • 3
    Gentofte
    3
    6
    2
    1
    0
    0
    7
    6
    1
  • 4
    Vojens
    2
    3
    1
    1
    0
    0
    15
    11
    4
  • 5
    Herlev
    3
    0
    0
    3
    0
    0
    2
    11
    -9
  • 6
    KSF
    3
    0
    0
    3
    0
    0
    4
    27
    -23

Penalties (minutes)

#
Team
Games
Min total
Min per game
Minor (2)
Major (5)
Misc (10)
Game (20)
Match (25)
  • 1
    Herlev
    3
    16
    5,33
    3
    0
    1
    0
    0
  • 2
    Hvidovre
    2
    8
    4
    4
    0
    0
    0
    0
  • 3
    Gentofte
    3
    8
    2,67
    4
    0
    0
    0
    0
  • 4
    Rødovre
    3
    6
    2
    3
    0
    0
    0
    0
  • 5
    Rungsted
    3
    6
    2
    3
    0
    0
    0
    0
  • 6
    Gladsaxe
    3
    6
    2
    3
    0
    0
    0
    0
  • 7
    Aalborg
    3
    6
    2
    3
    0
    0
    0
    0
  • 8
    Amar
    1
    4
    4
    2
    0
    0
    0
    0
  • 9
    Vojens
    2
    4
    2
    2
    0
    0
    0
    0
  • 10
    Esbjerg
    2
    4
    2
    2
    0
    0
    0
    0
  • 11
    KSF
    3
    4
    1,33
    2
    0
    0
    0
    0
  • 12
    Herning
    3
    4
    1,33
    2
    0
    0
    0
    0
  • 13
    Odense
    3
    2
    ,67
    1
    0
    0
    0
    0

Topscorer (points)

#
Team
Name
Games
Points
Goals
Assists
Points per game
  • 1
    Rødovre
    Anton Linde
    5
    11
    10
    1
    2,2
  • 2
    Esbjerg
    Lucas Madsen
    3
    8
    6
    2
    2,67
  • 3
    Odense
    Marcus Christian Wittchen
    4
    6
    6
    0
    1,5
  • 4
    Vojens
    Mathias Kløve Mogensen
    3
    6
    5
    1
    2
  • 5
    Esbjerg
    Magnus Kirkeby
    3
    6
    2
    4
    2


Topscorer (goals)

#
Team
Name
Games
Points
Goals
Assists
Goals per game
  • 1
    Rødovre
    Anton Linde
    5
    11
    10
    1
    2
  • 2
    Esbjerg
    Lucas Madsen
    3
    8
    6
    2
    2
  • 3
    Odense
    Marcus Christian Wittchen
    4
    6
    6
    0
    1,5
  • 4
    Vojens
    Mathias Kløve Mogensen
    3
    6
    5
    1
    1,67
  • 5
    Hvidovre
    Mads Nymann Glatz
    2
    5
    4
    1
    2


Penalties (minutes)

#
Team
Name
Games
Min total
Min per game
Minor (2)
Major (5)
Misc (10)
Game (20)
Match (25)
  • 1
    Herlev
    Benjamin Sneftrup Krüger
    3
    10
    3,33
    0
    0
    1
    0
    0
  • 2
    Amar
    Lasse Sørensen
    1
    4
    4
    2
    0
    0
    0
    0
  • 3
    Herning
    Malthe Poulsen
    3
    4
    1,33
    2
    0
    0
    0
    0
  • 4
    Rungsted
    Alexander Thomsen
    6
    4
    ,67
    2
    0
    0
    0
    0
  • 5
    Hvidovre
    Kasper Dalgård
    2
    2
    1
    1
    0
    0
    0
    0